Do jakiego sądu złożyć pozew o separację?

Do jakiego sądu złożyć pozew o separację?

W sprawach o separację , a także w sprawach o zniesienie separacji właściwe rzeczowo są sądy okręgowe. W sprawach tych miejscowo właściwym jest sąd, w którego okręgu małżonkowie mają wspólne zamieszkanie, a w braku takiej podstawy – sąd miejsca ich wspólnego pobytu.

Czasem jednak nie da się na tej podstawie ustalić właściwości Sądu gdyż małżonkowie nie mają wspólnego miejsca zamieszkania ani pobytu. Sprawa dodatkowo komplikuje się gdy strony mieszkają za granicą. W takich sytuacjach warto zwrócić się o pomoc do adwokata, który dopasuje  sposób postępowania do konkretnej sytuacji życiowej, pomoże w sporządzeniu pozwu i będzie reprezentował stronę w sądzie.

W Częstochowie w  sprawach o separację oraz rozwód specjalizuje się m.in. adwokat Małgorzata Modłasiak. Proszę też pamiętać, że każda sytuacja jest inna, dlatego zachęcam do kontaktu z Kancelarią. Jeśli potrzebna Ci kancelaria adwokacka Częstochowa, która poprowadzi sprawy takie jak rozwód czy separacja, oraz zaoferuje porady prawne Częstochowa, zachęcamy do kontaktu z nami pod nr tel. 662 55 33 66.

Małgorzata Modłasiak
adwokat Częstochowa
tel. 662 55 33 66