Dlaczego warto skorzystać z pomocy adwokata w sprawie o podział majątku?

Dlaczego warto skorzystać z pomocy adwokata w sprawie o podział majątku?

Sprawy o podział majątku są skomplikowane. W postępowaniu o podział majątku wspólnego po ustaniu wspólności majątkowej między małżonkami sąd rozstrzyga o wielu kwestiach, m.in. o żądaniu ustalenia nierównych udziałów małżonków w majątku wspólnym oraz o tym, jakie wydatki, nakłady i inne świadczenia z majątku wspólnego na rzecz majątku osobistego lub odwrotnie podlegają zwrotowi.

Jak wynika z powyższego sprawy o podział majątku nie należą do prostych. Zakres postępowania prowadzonego przez Sąd jest obszerny a przepisy skomplikowane. Nie każdy wie, że w sprawie o podział majątku można np. żądać ustalenia nierównych udziałów w majątku dorobkowym stron. Jednak trzeba odpowiednio takie żądanie zgłosić i udowodnić, w czym na pewno pomoże adwokat specjalizujący się w tego typu sprawach. W Częstochowie sprawy o podział majątku prowadzi m.in. adwokat Małgorzata Modłasiak.

Proszę pamiętać, że każda sprawa jest inna i wymaga indywidualnego podejścia. Nie zaleca się wyrabiania sobie opinii w sprawie na podstawie jedynie informacji zawartych na stronach internetowych, proszę pamiętać, że sprawę zawsze warto skonsultować z adwokatem.

Jeśli potrzebna Ci kancelaria adwokacka Częstochowa, która poprowadzi sprawy o podział majątku Częstochowa, oraz zaoferuje porady prawne Częstochowa, zachęcamy do kontaktu z nami pod nr tel. 662 55 33 66.

Małgorzata Modłasiak
adwokat Częstochowa
tel. 662 55 33 66