RODO

RODO

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z wejściem w życie RODO, wszyscy przedsiębiorcy zobowiązani są do wdrożenia odpowiednich procedur w procesie przetwarzania, wykorzystywania i przechowywania danych osobowych. Niektóre podmioty zobowiązane są do powołania Inspektora Ochrony Danych. Z uwagi na dotkliwe sankcje dla przedsiębiorców za brak przestrzegania RODO, warto dostosować firmy i wdrożyć wymagane procedury.

Potrzeby każdego podmiotu są w tym zakresie indywidualne, w związku z czym po szczegółowe informacje i wytyczne w tym zakresie proponuję zwrócić się do Kancelarii. Na Państwa życzenie przygotujemy całą dokumentację, jednak dopiero po poznaniu specyfiki danej firmy.

Małgorzata Gomuła – Modłasiak
adwokat Częstochowa