Adwokat Częstochowa rozwód

adwokat sprawy spadkowe częstochowa

Rozwód należy do jednej z najtrudniejszych sytuacji życiowych, związanych z silnymi emocjami, a także szeregiem czynności, których należy się podjąć, aby móc zakończyć sprawę. Wiele osób, które stają przed koniecznością przystąpienia do sprawy rozwodowej, sięga po poradę prawnika, którego zadaniem jest pomoc w zgromadzeniu odpowiedniej dokumentacji oraz wsparcie w czynnościach związanych z prawem, które dla rzeszy klientów mogą okazać się trudne do zrozumienia, niejasne i zawiłe. Osoby, które poszukują adwokata rozwodowego w Częstochowie, skorzystać mogą z usług Małgorzaty Modłasiak, specjalizującej się w sprawach rodzinnych.

Adwokat Częstochowa – rozwód i inne sprawy rodzinne

Sprawy rodzinne są dla wielu osób bardzo trudne, ponieważ wiążą się z dużym bagażem emocjonalnym. Dodatkowo zawiłość systemu prawnego może sprawić, że będący w niełatwych sytuacjach osoby, nie mogą sobie poradzić ze zrozumieniem spoczywających na nich praw i obowiązków oraz odpowiednim zastosowaniem ich w praktyce. Skorzystanie z usług adwokata w takich sytuacjach może przyczynić się do lepszego zrozumienia swojego położenia oraz wynikających z niego konsekwencji. Jedną z takich sytuacji jest rozwód. Wyspecjalizowany w danej dziedzinie prawnik jest w stanie wesprzeć swojego klienta i określić niezbędne do podjęcia kroki. W Częstochowie usługi z tego zakresu świadczy adwokat Małgorzata Modłasiak.

Zakres obowiązków. Adwokat Częstochowa – rozwód

Działania, jakie podejmuje adwokat rozwodowy, są dość szerokie. Do obowiązków prawnika prowadzącego sprawę rozwodową zaliczyć można udzielanie porad oraz zebranie odpowiedniej dokumentacji, sporządzanie pism procesowych. Najważniejszym dokumentem jest pismo wszczynające postępowanie, pozew o rozwód. Po zgromadzeniu podstawowej dokumentacji prawnik zakłada akta sprawy, do których w toku postępowania dołącza kolejne pisma procesowe. Ważnym elementem procesu jest także ustalenie kwestii związanych z opieką nad dziećmi. Ostatnim etapem staje się reprezentowanie klienta w sądzie podczas rozprawy. Proces rozwodowy kończy wydanie orzeczenia, jest nim wyrok.

Jak skontaktować się z kancelarią? Adwokat Częstochowa – rozwody

Osoby poszukujące adwokata rozwodowego w mieście Częstochowa, lub zamieszkujące okolice miejscowości, zgłosić mogą się do kancelarii Małgorzaty Modłasiak. Kontakt z kancelarią adwokacką możliwy jest za pośrednictwem telefonu, maila lub bezpośredniej wizyty na miejscu, po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu terminu. Adwokat świadczy usługi także w innych dziedzinach prawa, takich jak odszkodowania, sprawy spadkowe i cywilne. Kancelaria zlokalizowana jest w centrum Częstochowy, przy ulicy Dąbrowskiego 41 lok.7.